Mediální gramotnost - workshopy pro 2. stupeň
Mediální gramotnost - workshop
Žáci se dozvěděli, jak se proměnila média, jak fungují sociální sítě a co na nich mohou najít – třeba i dezinformace, které nevědomky sdílel kamarád nebo oblíbený youtuber.
Také zjistili, jaké přínosy a hrozby přináší používání sociálních médií, i kde najít informaci o tom, kolik času na sociálních sítích tráví oni sami.
napsali žáci 8. B ZŠ Mšeno:
V listopadu naši školu navštívila studentka brněnské vysoké školy specializující se na oblasti médií a komunikace. Přijela k nám s projektem „Zvol si Info”. Její návštěva byla pro nás velmi užitečná, protože jsme měli možnost se dozvědět více o tom, jak se na internetu chovat, jaké nástrahy na nás mohou číhat a jak se jim vyhnout.
Celá beseda byla nejen informační, ale také velmi zábavná. Dělali jsme různé aktivity, například skupinovou práci, ve které jsme se měli dozvědět informace o daném člověku podle instagramového účtu. Další aktivitou byla hra, kde jsme měli chodit na strany podle toho, jestli danou aplikaci máme nebo ne. Na závěr bychom chtěli poděkovat za takovou možnost, se dozvědět něco nového.
Datum vložení:
13. 11. 2024 15:15
Datum poslední aktualizace: 13. 7. 2026 13:13
Datum poslední aktualizace: 13. 7. 2026 13:13
Čeština
English
Deutsch
Pусский
Tiếng Việt












