Školní počítačová síť

2003-2005

Vybudování základů počítačové školní sítě - 26 PC v počítačové učebně, 2 v kanceláři školy a 2 ve sborovně.

2006

V průběhu hlavních prázdnin 2006 byla ve škole vybudována celoškolní počítačová síť (29 PC v počítačové učebně, 3 v kanceláři, 3 ve sborovně, 1 v jídelně, 1 v knihovně, 2 ve školních družinách a 19 v jednotlivých třídách + 1 notebook).

Bylo položeno téměř 280 m krycích lišt a nataženo přes 700 m patch kabelů. Na každém patře je uzlový bod (switch), ze kterého vede přípojka ke školnímu serveru, umístěnému v počítačové učebně v přízemí. V současnosti mají žáci i učitelé možnost využívat internet a výukové programy v každé z osmnácti učeben prvního i druhého stupně. Je připojena i školní jídelna a samozřejmě i 3 PC ze sborovny.

O podzimní prázdninách byly dokončeny i plánované rozvody do školních družin a školní knihovny (tj. dalších 60 m lišt a 170 m kabelů). Veškeré tyto úpravy byly uhrazeny z dotací SIPVZ.

2007

Tento rok je ve znamení údržby stávající sítě a vybudování druhé počítačové učebny ve druhém patře budovy, která byla byla spuštěna ve dvou etapách. 15.1. byla instalována interaktivní tabule a 5.3. byl spuštěn provoz na 15 PC.

V polovině listopadu byly uvolněny z rozpočtu školy finanční prostředky na ICT. V multimediální učebně byly vyměněny CRT monitory za 17" LCD panely. V počítačové učebně byly vyměněny staré 15" CRT monitory za 17". Kompletně bylo obnoveno vybavení sborovny (4 sestavy PIV 2,8GHz, 256 MB RAM, 40 GB, DVD-RW, W XP a 19" LCD) a přidán jeden tento počítač do kanceláře. Bylo navýšeno připojení školy k internetu na 1536 Kbps obousměrně.

Celoškolní počítačová síť ZŠ Mšeno 2007 - 29 PC v počítačové učebně, 16 PC v multimediální učebně, 4 v kanceláři, 5 ve sborovně, 1 v jídelně, 1 v knihovně, 2 ve školních družinách a 19 v jednotlivých třídách + 3 notebooky). viz foto

2008

V průběhu jarních prázdnin byla zkompletována učebna ONfinity na prvním stupni. Jedná se o elegantní a ekonomicky velmi výhodné řešení interaktivní tabule (poloviční náklady, nezničitelnost).

V úvodu roku proběhly testy a poté byla spuštěna nová podoba webové prezentace školy na -www.zsmseno.cz - se začleněným e-learningovým modulem na podporu výuky i přes internet.

Škola nabízí rodičům přístup k informačnímu systému školy (Bakaláři), kde mají možnost nahlédnout přes internet do průběžné klasifikace svého dítěte.

V rámci možností bude obměněna další část CRT monitorů za LCD panely (přednostně v počítačové učebně).

2011 - 2015

Postupná drobná rozšíření počítačové sítě v rámci projektu OP VK - Moderní škola Mšeno, CZ.1.07/1.4.00/21.2641

LAN ZŠ Mšeno 97 přípojných míst, 92 stálých pracovních stanic - 34 PC v počítačové učebně, 19 PC v multimediální učebně, 4 v kanceláři, 5 ve sborovně, 1 v jídelně, 2 v knihovně, 3 ve školních družinách a 25 v jednotlivých třídách

Datum vložení: 24. 5. 2017 0:00