Školní informační systém

Již od roku 2003/2004 se zpracovávají údaje o žácích elektronicky pomocí programu Bakaláři. Evidenční a klasifikační údaje však byly výhradně používány pro generování údajů pro tisk vysvědčení. Školní rok 2007 /2008 by se dal nazvat přelomovým, protože po přípravách v 1.pololetí a lednových testech

Učitelé se naučili zadávat známky průběžné klasifikace do systému a všem (rodičům, žákům i pedagogům) bylo umožněno vstupovat do tohoto prostředí přes webové rozhraní. Žáci i rodiče obdrželi na začátku 2.pololetí přihlašovací jména a hesla a nyní tak mají rychlý přehled o prospěchu a také mohou komunikovat elektronicky s pedagogy programem Komens (součást Bakalářů).
Přes jistou počáteční nedůvěru k tomuto systému si v současnosti učitelé pochvalují přehled a průkaznost hodnocení prospěchových úspěchů žáků a žáci také hodnotí pozitivně, že hned vědí "na čem jsou".

od 1. 2. 2017 - přechod na nový IS - Škola Online

Datum vložení: 7. 2. 2017 0:00