Základní škola Mšeno
Základní škola Mšeno

Staročeský masopust – Šablony III

Staročeský masopust – Šablony III

- úterý 28. 2. 2023

V rámci projektu Šablony III jsme ve škole 28. 2. uspořádali projektový den pod názvem Staročeský masopust, který pro nás zrealizovala agentura Veronika.

Projektový den byl realizován v tzv. relaxační místnosti, kterou předem koordinátor s žáky jarně vyzdobili. Lektorka na úvod sdělila žákům informace o historii Velikonoc, masopustu, zvyků spojených s tímto obdobím, koordinátor projektu s dětmi pomocí brainstormingu vytvořil informace o tom, jaké zvyky se udržují v rodinách žáků.

Žáci se dozvěděli, že masopust je obdobím od Tří králů do Popeleční středy. Připomněli si, jak slavili masopust naši předkové. Velice názornou formou si představili nejznámější masopustní masky, ukázali masopustní pokrmy, vysvětlili rozdíl mezi velikonočním postem a Masopustem, zazpívali masopustní píseň s kytarou. Vysvětlili si význam a funkci jednotlivých maškar a zvyků, např. proč se pohřbívá basa.

Po vzdělávací části byl pro děti připraven opravdový masopustní karneval, kde nechyběly tematické soutěže.

Datum vložení: 1. 3. 2023 16:12
Datum poslední aktualizace: 7. 3. 2023 16:14
Autor: Správce Webu

Sportuj ve škole

sportuj ve škole

O-Z-M do škol

SZIF

Olympijský víceboj

sazka

Ocenění

ocenění

Projekty

eu_vzdelavani_logoirop_logoeupenize_zs
projekt