Poznej svůj region - exkurze 7.AB na Mělníku

- pátek 14. 4. 2023

- komentovaná prohlídka s historikem pro 7.AB - město Mělník a historické podzemí

7. třídy objevují historii Mělníka - napsal Martin Kroupa ze 7.A

7. A a B jely 14.4. na poznávací výlet na Mělník v rámci projektu “Poznej svůj region”. Po příjezdu na autobusové nádraží jsme šli cca 2 km do Regionálního muzea Mělník, kde prohlídka začala. Pan průvodce nám ukázal starý dům, který je na muzeum přestavěn. Uvnitř byly zemědělské, náboženské a další předměty z různých století, které byly nalezeny na Mělníku a Mělnicku.

Poté jsme navštívili blízký kostel a vydali se na druhou část výletu. Po krátké procházce jsme vešli do dvora Zámku Mělník, a odtud pokračovali do Turistického informačního centra, odkud jsme sestoupili do jedné z chodeb mělnického podzemí. Na jejím konci jsme mohli nahlédnout do nejširší studny v ČR, která má na výšku kolem 60 metrů.

Po krátkém občerstvení v cukrárně jedné matky spolužačky jsme jeli domů.

Datum vložení: 20. 4. 2023 23:28
Datum poslední aktualizace: 24. 4. 2023 22:56