Základní škola Mšeno
Základní škola Mšeno

Návštěva mladoboleslavského Templu - 7.AB a 9.A

Návštěva mladoboleslavského Templu - 7.AB a 9.A

- pátek 24. 2. 2023

napsal Martin Kroupa 7.A:

Zkoušení rytířského brnění, psaní tajných zpráv a více z výletu do mladoboleslavského Templu.

7. třídy a několik žáků 9.třídy ZŠ Mšeno jeli do mladoboleslavského gotického sídla: Templu.

Když jsme do něj vstoupili, rovnou jsme se s průvodkyní vydali do malé místnosti, kde byly náhrobky a velký podstavec s celým rytířským vybavením a mečem. Po krátkém výkladu o rytířství si jeden spolužák brnění zkusil a paní nám vysvětlila, jaký mají jeho části účel. Paní také vysvětlila, co je to heraldika (věda o erbech) a nechala nás si jeden nakreslit na hliněný štítek se šňůrkou. 

Poté jsme šli do jiné místnosti, kde nás čekala jiná průvodkyně, která nám pověděla o korunách Karla IV. a Svatováclavské koruně. Také jsme si udělali vlastní korunu z předpřipraveného pásu ve tvaru koruny a ozdobili jej fixami.

V jiné, podzemní místnosti nám další průvodkyně vykládala o středověkých alchymistech a chemii. K tomu jsme si napsali tajné zprávy pomocí párátka namočeného ve žluté skalici. Když jsme zprávu přetřeli čajem, objevila se.

Pak jsme se vypravili do místnosti, jejíž zdi byly doslova “obsypány” obrazy. Zde nám další průvodkyně povídala o středověké literatuře.

Před odjezdem jsme se občerstvili v cukrárně nebo rychlém občerstvení.

Celý výlet se povedl a také nám pomohl ve výuce, jelikož teď pozdní středověk probíráme.

Datum vložení: 27. 2. 2023 20:50
Datum poslední aktualizace: 23. 3. 2023 20:00
Autor: Správce Webu

Sportuj ve škole

sportuj ve škole

O-Z-M do škol

SZIF

Olympijský víceboj

sazka

Ocenění

ocenění

Projekty

eu_vzdelavani_logoirop_logoeupenize_zs
projekt