Základní škola Mšeno
Základní škola Mšeno

Exkurze do Prahy - 7.A a 9.A

Exkurze do Prahy - 7.A a 9.A

- pátek 19. 5. 2023
- Praha a Pražský hrad

Odkaz na krátké video z exkurze - cca 2 min.

Napsal Martin Kroupa 7.A:

7. A v květnu objevovala pražské památky a kulturu

Rozsáhlý výlet okolo Pražského hradu

Dne 19. 5. 2023 jsme s 9.A jeli autobusem na dlouhý pěší výlet do areálu Pražského hradu. Po příjezdu nás přivítala průvodkyně, řekla nám nějaká pravidla a vyrazili jsme do areálu. Navštívili jsme 3 nádvoří, katedrálu sv. Víta, tzv. Zlatou uličku (Zlatá podle zde žijících zlatníků) a věž Daliborku. Poté jsme šli do Valdštejnské zahrady, kde jsme měli pauzu na svačinu. V zahradě je krásné umělé jezírko, vzorně střižené keře a rostliny, a obrovská
budova – Senát. 

Po pauze na občerstvení jsme se vydali do centra, směr Václavské náměstí. Cestou tam jsme šli přes Malostranské náměstí, Karlův most, Klementinum - budova, kde se už okolo 200 let měří pražské teploty, Staroměstské náměstí, Pražský orloje. Tam jsme se po krátkém výkladu rozloučili s průvodkyní a dál pokračovali na Hlavní nádraží, kde nás čekal autobus. Hurá domů. 

 

Datum vložení: 19. 5. 2023 23:27
Datum poslední aktualizace: 27. 5. 2023 11:34
Autor: Správce Webu

Původní web ZŠ Mšeno

Datum a čas

Dnes je sobota, 25. 5. 2024, 14:16:11

Sportuj ve škole

sportuj ve škole

O-Z-M do škol

SZIF

Olympijský víceboj

sazka

Ocenění

ocenění

Projekty