Beseda s Janem Khollem - zpravodajská služba ČTK

- středa 31. 5. 2023

Pan Kholl představil žákům zpravodajskou agenturu ČTK. Povídal o profesích a personálním zajištění agentury a o práci novináře na pozicích – editor, redaktor, zpravodaj apod.

Velmi důležitou součástí novinářské práce musí být ověřování informací, dále pak, jak zacházet se zdroji, kde čerpat nové informace (tiskové konference, tiskové zprávy, kontakt s politiky, mluvčími různých institucí, vlastní reportáže a zjištění, celostátní ankety)

Žáci se dověděli jaká úskalí a odvrácenou tvář má práce novináře - jak se nestat obětí manipulace např. ze strany PR velkých firem apod., V poslední době se stále více i v tomto oboru uplatňuje robotizace a zapojení umělé inteligence, což může přinést do budoucna i velmi neočekávané a nepředvídatelné problémy.

Datum vložení: 31. 5. 2023 13:12
Datum poslední aktualizace: 31. 5. 2023 13:27