Beseda o lidských právech na ZŠ

- úterý 6. 12. 2022

napsal Martin Kroupa 7.A :

V naší třídě se odehrála beseda o lidských právech, vedená Anežkou Míčkovou ze společnosti Post Bellum v rámci projektu Samet na školách.

Probíhala tak, že jsme se s pí. Míčkovou seznámili v kruhu a říkali si, jaké lidské právo je pro nás nejdůležitější. Poté nám rozdala svazky kartiček, na kterých byly vytištěné zákony. Dostali jsme úkol, aby jsme kartičky rozdělili na 2 hromádky. Na jedné zákony ze Základní listiny lidských práv a svobod, na druhou práva, která tam nepatří. Pak jsme si jednotlivé zákony přečetli a rozhodli, na jakou hromádku patří.

Po krátké přestávce jsme shlédli dokument o rodině drancované komunistickým režimem a znovu sedli do kruhu, jako na začátku. Teď už jsme nejdůležitější lidská práva dokázali vyjmenovat a s tím jsme se hlasitým potleskem s pí. Míčkovou rozloučili.

Datum vložení: 7. 12. 2022 16:09
Datum poslední aktualizace: 20. 12. 2022 16:13