Základní škola Mšeno
Základní škola Mšeno

Online projekty v 9.A

Projekty 9.A

- odkaz na web MŠMT s aktuálním obsahem k přijímacímu řízení pro letošní 9.AB

Vážení rodiče,

ráda bych Vás informovala o tom, že v médiích proběhla zpráva o očekáváné nové vyhlášce MŠMT k přijímacímu řízení. Aktuální informace na webu MŠMT.

Prosím Vás sledujte webové stránky středních škol o dnech otevřených dveří, dle mého zjištění lze některé školy prohlédnout onlíne a také po telefonické domluvě. Vždy je důležité si předem zavolat a domluvit si návštěvu školy. 

Ještě  bych Vás ráda informovala o tom, že IX.A se účastní v tomto a příštím týdnu dvou velkých projektů: Příběhy  bezpráví (Jeden svět na školách) a Příběhy našich sousedů (Post Bellum) v dopoledních hodinách mají online besedy (10.00-11.00)

10. listopadu: online debata s historikem Petrem Blažkem moderovaná Lindou Bartošovou z ČT o roli médií během procesu s Miladou Horákovou.

12. listopadu: online debata se Šimonem Pánkem, jedním ze studentských vůdců sametové revoluce, moderovaná Jakubem Železným z ČT. Před besedou doporučujeme zhlédnout filmy 1989: Z deníku Ivany A. nebo 1989: Z dopisů psaných přes železnou oponu

19. listopadu: online debata s disidentem a aktivistou za lidská práva Janem Rumlem moderovaná Veronikou Sedláčkovou z ČRo o nezávislých a zahraničních médiích vs. režimních komunistických médiích. Před besedou doporučujeme zhlédnout film Tajné akce StB: Akce Alfa

Dokumentů je ke zhlédnutí mnoho na jsns.cz - velmi doporučuji i rodičům (době koronaviru je možné sledovat filmy bez přihlášení).

Ve čtvrtek 12. 11. od 15h skupina z naší třídy IX.A bude online prezentovat svúj projekt - Vyhnání učitele a jeho návrat v příběhu Josefa Kulmana (rozhlasová reportáž). Bohužel náš pamětník minulý měsíc zemřel.

Tento projekt rádi představíme na sále ve škole, až se tam vrátíme.

Velmi děkuji za spolupráci a přeji Vám klidné dny.

S pozdravem

Martina Klementová - garant projektů

Datum vložení: 10. 11. 2020 22:26
Datum poslední aktualizace: 1. 12. 2020 14:03
Autor: Správce Webu

Sportuj ve škole

sportuj ve škole

Mléko do škol

mléko do škol.

Olympijský víceboj

sazka

Ocenění

ocenění

Projekty

eu_vzdelavani_logoirop_logoeupenize_zs