Návrat žáků do škol - 3. fáze od 17. 5. 2021

Návrat do škol - 3. etapa

- „návrat“ do režimu září - říjen 2020
- prezenční výuka 1. i 2. stupeň

Od pondělí 17. 5 se žáci ze Středočeského kraje vrátí k prezenční výuce.

Od 17. 5. 2021 na základě rozhodnutí Vlády ČR je povolena přítomnost žáků všech ročníků základních škol ve Středočeském kraji, a to prezenčně bez rotace.
Od 17. 5. tedy nastupují na ZŠ Mšeno všechny ročníky (1. – 9.) prezenčně, bez rotace.

Na základě nařízení MŠMT smí do školy vstoupit pouze žáci a osoby se zakrytými ústy dle předepsané normy a podrobit se dle nastavených podmínek testování antigenními testy.

Od 17. 5. 2021 v testování v režimu:
1x týdně (pondělí) všichni žáci a zaměstnanci - Preventivní test se vždy provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li žák přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.

Na základě informace z MŠMT není přítomnost rodičů ani jiných dopělých (třetích) osob u testování žáků nutná (pondělí ráno).
Školy mají příkaz eliminovat přítomnost třetích osob v budově.

Školní jídelna i školní družina jsou v provozu. Ruší se povinnost homogenních tříd a skupin.

Na území celé České republiky se ruší povinnost homogenních tříd a skupin. Ve školních družinách na území celé České republiky dochází ke zrušení omezení. Provoz je v běžném režimu, ruší se povinnost homogenních oddělení a skupin. Ruší se povinnost zajišťovat péči o děti rodičů vybraných profesí, protože se vrací všichni žáci 1. stupně do základních škol.

Informace k provozu škol od 17. 5. 2021

Informace pro školy od 17.5..pdf