Základní škola Mšeno
Základní škola Mšeno

Info o koronaviru

Koronavirus

Mimořádné opatření vzhledem k pokračujícímu šíření onemocnění COVID-19 - koronavirus

Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové mimořádné opatření, a to vzhledem k výraznému šíření onemocnění COVID-19 na území Itálie a skutečnosti, že dominantní počet nakažených osob v České republice se nakazilo při svém pobytu na území Itálie.

S okamžitou platností se nařizuje všem osobám s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, aby bezprostředně po návratu do České republiky oznámily tuto skutečnost svému praktickému lékaři, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným způsobem (mobilní aplikace, e-mail, skype apod.), tedy bez osobního kontaktu.

Dále se nařizuje praktickým lékařům, aby u osob s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, rozhodli o karanténě v délce 14 dnů.

Upozorňujeme zákonné zástupce žáků, kteří strávili jarní prázdniny v Itálii, na povinnost řídit se uvedeným mimořádným opatřením.

Pro ředitele škol platí pouze doporučení, aby přes své komunikační systémy (u nás Škola OnLine) informovalo rodiče žáků, kteří trávili jarní prázdniny v rizikových oblastech s výskytem koronaviru COVID-19, že by bylo vhodné, aby po dobu dvou týdnů jejich děti nenavštěvovaly denní vyučování.

Ředitelům školy bylo zároveň doporučeno, aby těmto žákům zajistili možnost vzdělávání po dobu karantény elektronickou komunikací.

Rodičům doporučujeme, aby sledovali webové stránky školy a náš informační systém Škola OnLine.

Důsledně dodržujte zásady respirační hygieny, často si myjte ruce mýdlem a vodou, používejte dezinfekční prostředky s plně virucidním účinkem.

Užitečné odkazy:

Ministerstvo zdravotnictví - mimořádné opatření

Krajská hygienická stanice - Středočeský kraj - info pro veřejnost

Mělník - web města Mělník

Datum vložení: 7. 3. 2020 0:03
Datum poslední aktualizace: 8. 3. 2020 21:00
Autor: Správce Webu

Původní web ZŠ Mšeno

Datum a čas

Dnes je pondělí, 25. 9. 2023, 21:49:38

Sportuj ve škole

sportuj ve škole

O-Z-M do škol

SZIF

Olympijský víceboj

sazka

Ocenění

ocenění

Projekty