„Distanční“ online výuka

Online výuka

odkazy na další výukové zdroje

Máme za sebou první celý týden netradičního systému výuky. Situace kolem organizace výuky ve školách v době mimořádných opatření se ustálila a školy již „najeli“ na vzdálenou formu výuky - online.

U nás je primární platformou školní informační systém Škola OnLine, kde učitelé zadávají učivo a procvičování formou úkolů (pro žáka je důležitý způsob a termín odevzdání). Dále využíváme pro komunikaci a odevzdávání úkolů kromě Školy OnLine, od 4. ročníku také školní e-maily, prostředí Učebny pro práci v kurzech a k procvičování systém Umimeto.org (Čj, Aj, Ma a ICT). Vyučující budou připravovat úkoly v režimu, který je podobný stávajícímu rozvrhu.

Pro šikovné a zvídavé žáky však existuje velké množství další online vzdělávacích prostředí a materiálů/zdrojů.

Zde jsou odkazy na některé:

Rozcestník vzdělávacích zdrojů nadalku.msmt.cz/zdroje

Přehled komunikačních nástrojů nadalku.msmt.cz/cs/komunikace

Anglický jazyk - jazyky-online/anglictina/

Zajímavý projekt České televize - ceskatelevize.cz/ucitelka/pro 1.stupeň Odpoledka pro 2.stupeň

Rozcestník Otevřené vzdělávání - otevrenevzdelavani.cz/otevrene-zdroje/

Matematika - matika.in/cs/  , matyskova-matematika.cz/