Menu Content/Inhalt

Změny obsahu

Výlet 4.AB a 5.A do Staré Boleslavi Tisk E-mail
Napsal Mgr. Renata Kůtková   

napsala Anička Kindlová, IV.A:

Dne 2.5. se třídy V.A, IV.A a IV.B vypravily na výlet do Staré Boleslavi. Toto město je něco jako učebnice vlastivědy. Na každém rohu na vás dýchne historie České země. Náš výlet jsme začali u kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde je uloženo Palladium, přívěšek patřící sv. Václavu, v blízkosti kostela se nachází také socha sv. Václava. Kostelů jsme viděli ještě několik. Každý byl něčím zajímavý. V kostele sv. Kosmy a Damiána byl v roce 935 Václav zavražděn, kostel sv. Klimenta je vyzdoben freskami...

Abychom si trochu odpočinuli od historie navštívili jsme blízký lužní les a obdivovali zajímavé přírodniny. V lese se nachází také zchátralé lázně Houštka a atletický stadion E. Zátopka, který zde v 50. a 60. letech trénoval. Na závěr jsme si zahráli pohybovou hru Aku Aku z Maku Maku a odebrali se zpět k autobusu. Počasí nám přálo, výlet se vydařil.

Aktualizováno ( Úterý, 14 květen 2019 )
 
< Předch.   Další >
A+ | A- | Reset

Co nás čeká ...

Škola Online

Twitter Facebook YouTube

ROZVRHY od 3. 9. 2018

E-mail Google Disk Google Classroom

Digitální Učební Materiály

EU penize skolam Výzva 56 a 57

IROP 47

1. 7 - 1. 9. 2019 - Prázdniny - info

 

Plán akcí na ČERVEN

 

Školní rok 2019/2020

 

Ankety

Naše škola

skola_kvet2.jpg

Počet přístupů od 1.1.2008

Přístupů: 4357860
designed by www.madeyourweb.com